Archives

Sanem Çelik

Hayatı

1983 yıӀında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bale bölümüne girdi. 12 sene boyunca okul gösterilerinde ve Çağdaş Bale Topluluğu’nun çeşitli eserlerinde solist ve corps de ballet dansçısı olarak dans etti. Figen Yücel, Vecihi Ofluoğlu, Cem Ertekin, Marion-Yener Durukan, Valentina Sobseva, Ludmilla Marazova, Ramazan Bapov gibi değerli eğitmen ve koreograflarla çalıştı. Ön lisansını aldıktan sonra tiyatro bölümüne geçti. Yıldız Kenter ve Haldun Dormen‘in yıldız öğrencilerindendi.1999’da mezun oldu.

1994-1996 yılları arasında birçok reklam filminde oynadı.

1996’da Nihat Durak’ın yönetmenliğinde, başrollerini Aytaç Arman ile üstlendiği, Ziya Öztan’in Yakup Kadri Karaosmanoğlu‘nun edebiyat eserinden senaryolaştırdığı Yaban’da ki Emine rolü Sanem’in ilk sinema deneyimi oldu. Bu rol ile 10.Adana Altın Koza Film Festivali‘nde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü”nü kazandı.

1997’de başlayan ve Türk televizyon tarihinin en çok reyting alan dizilerinden biri olan Kara Melek, Sanem Çelik için büyük bir dönüm noktasıdır. Canladırdığı Yasemin Saylan, Türk televizyonlarının en ünlü kötü karakterlerinden biri oldu. Türkiye Sanem’i bu dizi ile tanıdı ve Magazin Gazetecileri Derneği‘nin verdiği “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü”nü Perran Kutman ile paylaştı.

1998, Haldun Dormen’in yönetmenliğinde, Melih Kibar’in besteleri ve piyanosu eşliğinde Çiğdem Talu’ya Selam müzikalinin koreografisini yaptı, dans etti, oynadı, şarkı söyledi.

1999-2000 yılları arası animasyon filmlerinde seslendirme yaptı.

2000 yılında Havva Adem karakterini canlandırdığı Derviş Zaim‘in Filler ve Çimen adlı sinema filmi ile Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü”nü aldı. Yine aynı film ile 2000- 2001 yılları arasında beş farklı yarışmada “En İyi Kadın Oyuncu” seçildi. Bu sırada Dormen Tiyatrosu’nda sahnelenen bir Ray Cooney oyunu olan Hangisi Karısı ile Volkan Severcan, Salih Kalyon gibi değerli isimlerle tiyatro sahnelerindeydi.

2002’de 13. Orhan Murat Arıburnu Film Festivali’nde jüride yer aldı. Karakalem dersleriyle resim kursuna başladı.

2003 yılında Tolga Örnek‘in yazıp yönettiği Hititler belgeselinde Haluk Bilginer ile birlikte rol aldı, Kraliçe Puduhepayı canlandırdı.

2004’te TMC’nin yapımcılığını üstlendiği Aliye adlı televizyon dizisiyle Atv ekranlarında hayranlarının karşısındaydı. Halit Ergenç, Nejat İşler, Ayla Algan, gibi zengin kadroya sahip olan dizi, izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü. Dört ayrı yarışmadan “En İyi Kadın Oyuncu” ve “En İyi Kadın Dizi Oyuncusu” ödülleri aldı. Ve bu sene de ayni fars oyunu Hangisi Karısı bu sefer Nedim Saban Tiyatrokare‘den teklif edildi. Mary Smith Karakteri ile Afife Tiyatro Ödülleri‘ne aday oldu.

2005 yılında tekrar bir sinema filmi ile beyazperdeydi: “Ayın Karanlık Yüzü“. Metin Belgin’in yazdığı, Biket İlhan’ın yönettiği filmde, Memet Ali Alabora, Ali Poyrazoğlu gibi usta oyuncularla birlikte başrolü paylaştı. 2005’te motor sporları dünyasına katıldı pistte araba yarıştırdı, derece aldı.

2006 yılında Aliye dizisini bitişinin ardından Amerika’nın Los Angeles şehrine gitti. Çeşitli alanlarda kurs ve atölye çalışmalarına katıldı.

2008 yılında Türkiye’ye döndü ve yine TMC’nin yapımcılığında Güldünya adlı dizi için kamera karşısına geçti.

2012’de 17 sene sonra ilk kez Shaman Dans Tiyatrosu’nun İstanbul adlı gösterisinde Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı yararına dans etti.

2013’te Bursa’da çekimleri tamamlanan Derviş Zaim‘in Balık filminde başrollerini Bülent İnal ile paylaştığı Filiz rolünü üstlendi. Yine ayı yıl, Serdar Akar’ın yönettiği, başrollerini Erdal Beşikçioğlu, Nejat İşler gibi sevilen oyuncularla paylaştığı Behzat Ç. Ankara Yanıyor sinema filminde Alman polisi Ulrike rolünde oynadı. Süreç Film yapımcılığında İnadına Yaşamak dizisinde rol aldı.

Balık filmi 17 Ekim 2014’te İstanbul’da vizyona girdi.

 

Sinema filmleri

TV Dizileri

Ödülleri

Read more

Gökhan Alkan

8 Aralık’ta İstanbul’da dünyaya gelen Gökhan Alkan, Kocaeli Üniversitesi’nden Otomotiv Mühendisi olarak mezun olmuştur. MSM Actor Studio bünyesinde oyunculuk eğitimi aldıktan sonra, Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda 2 sezon bir çok farklı rolde yer almış, akabinde bir grup arkadaşıyla beraber kendi tiyatrosunu kurmuştur. 2011 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Şah Tahmasb karakteriyle televizyon dünyasına adım atan Gökhan Alkan, sırasıyla “Her Şey Yolunda Merkez”, “Gurbette Aşk Bir Yastıkta”, “Kocamın Ailesi”, “Seviyor Sevmiyor” , “Kalp Atışı”, “Yasak Elma” ve “Kalp Yarası” adlı dizilerde rol almıştır. 2016 yılında Güney Kore’de düzenlenen APAN (Asia Pasific Actors Network) Star Awards Özel Ödülü’nün sahibi olan oyuncu, “Kalp Atışı” adlı dizide başrolü paylaştığı Öykü Karayel ile birlikte, 2017 yılında Altın Kelebek “En İyi Dizi Çifti” ödülüne layık görülmüştür.

 

 

Televizyon

2012 – Muhteşem Yüzyıl

2013 – Her şey Yolunda Merkez

2013 – Gurbette Aşk

2014 – Kocamın Ailesi

2016 – Seviyor Sevmiyor

2017 – Kalp Atışı

2019 – Zengin ve Yoksul

2020 – Yasak Elma

2021 – Kalp Yarası


Sinema

2015 – Defne’nin Bir Mevsimi (Bağımsız Sinema)

2015 – Organik Aşk Hikayeleri (Bağımsız Sinema)

Televizyon Filmi

2015 – Makas (TRT1)


Tiyatro

2010 – Mustafa Kemalim

2013 – Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım

2013 – Oscar – Claude Magnier

2014 – İstanbul ve Aşk


Ödüller

2016 yılında “Seviyor Sevmiyor” adlı dizisiyle Güney Kore’de düzenlenen APAN

(Asia Pasific Actors Network) Star Awards Özel Ödülü

2017 yılında “Kalp Atışı” adlı dizisinde başrolü paylaştığı Öykü Karayel ile birlikte

Altın Kelebek “En İyi Dizi Çifti” ödülü

Read more

Melis Sezen

Melis Sezen

Sadakatsiz dizisindeki Derin karakteri ile hafızalara kazınan Melis Sezen, 1997 İstanbul doğumludur. Oyunculuk kariyerine küçük yaşta tiyatro ve drama ile başlayan genç oyuncu aynı zamanda Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü öğrencisidir. Melis Sezen dizi kariyerine 2016 yılında canlandırdığı Asya karakteri ile Hayat Bazen Tatlıdır dizisi ile başlamış, 2018 yılında ise Şampiyon Bold Pilot ’daki Esra karakteri ile film kariyerine adım atmıştır.

47.Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde Yıldızı Parlayanlar Ödülü’nün sahiplerinden biri olan Melis Sezen iyi derecede Salsa, Bachata, Arjantin Tango yapıyor.

Kariyeri

2017 – HAYAT BAZEN TATLIDIR (ASYA)

2017 – SİYAH İNCİ (EBRU)

2018 – DÜNYA HALİ (GİZEM)

2018 – ŞAMPİYON BOLD PILOT (ESRA)

2019 – İÇTEN SESLER KOROSU (ÖYKÜ)

2019 – LEKE (YASEMİN)

2019 – MUCİZE 2 (BEREN)

2019 – SEVGİLİ GEÇMİŞ (DEREN)

2020 – YA İSTİKLAL YA ÖLÜM (NAZAN)

2020 – SADAKATSİZ (DERİN)

2021 – FATMA – NETFLIX (Konuk Oyuncu)

Read more

Baran Bölükbaşı

1994 doğumlu Baran Bölükbaşı, Beykent Üniversitesi Oyunculuk bölümünde eğitimine devam ediyor. Antalya Replik Sanat Okulları ve Cüneyt Sayıl Oyunculuk Atölyesi’nden oyunculuk eğitimi alan Bölükbaşı, oyunculuk hayatına 2017 yılında Adı Efsane dizisi ile başladı. Boks, Gitar, Bağlama, Bateri, Vokal, Müzik Prodüktörlüğü gibi yetenekleri olan Baran Bölükbaşı iyi derecede İngilizce biliyor.

KARİYERİ

2017 – Adı Efsane

2017 – Sevdanın Bahçesi

2018 – Servet

2019 – Vuslat

2021 – Öğrenci Evi (Dijital)

2021 – Kırmızı Oda

2021 – Şafak Vakti (Sinema Filmi – Başrol)

 

Read more

Nilsu Berfin Aktaş

1998 doğumlu Nilsu Berfin Aktaş, Yetenek Evi Sanat Akademisi’nden mezun oldu. 2018 yılında Geleceğin Starı adlı yarışmada adından söz ettiren Aktaş, oyunculuk hayatına 2019 yılında Ersoy Güler’in yönetmenliğini üstlendiği Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisiyle başladı. Nilsu Berfin Aktaş, 2021 yılında yönetmenliğini Onur Tan’ın yaptığı Benim Hayatım adlı dizide başrol olmuştur. 48.Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde Yıldızı Parlayanlar Ödülü’nün sahiplerinden biri olan Nilsu Berfin Aktaş; şarkı söylemeyi ve dans etmeyi çok seviyor. Nilsu Berfin Aktaş iyi derecede İngilizce biliyor.

 

Kariyeri

2019 – Kuzey Yıldızı İlk Aşk (Gökçe karakteri)

2021 – Ölüm Zamanı (Dijital)

2021 – Kolej (Dijital)

2021 – Benim Hayatım (Hayat Karakteri)

2022 – Gelsin Hayat Bildiği Gibi (Gizem Karakteri)

Read more

Nilüfer Açıkalın

İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji bölümünde okudu, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünü bitirdi. Kısa hikayeleri 1997 yılında gazete ve dergilerde yayınlanmaya başladı. Öykü Kitapları:

1999 Bıçak Sırtı (Gendaş Yayınevi) / 2000 Çocuk Oyuncağı Değil (Gendaş Yayınevi)/ 2002 Saklı Safkan (Çivi Yazıları) / 2006 Yıkık Aşklar Diyarı (PMP. Biz+Yayınları) // 2007 İyiler Yalnız Gezer (PMP Biz+ Yayınları) / 2007 Çatlak Zamanlar (PMP Biz + Yayınları) / 2008 Yoldan Çıkmış Öyküler (Phoenix Yayınevi) / 2011 Çıldırtan Öyküler (Marjinal Yayınevi) / 2012 Çakır Zamanlar (Komşu Yayınevi) / 2014 Karanlıkta Çok Güzelim -roman- (Doğan Kitap) / Hüzün Süpüren- öykü- (Doğan Kitap)

FİLMLERİ

Ada (Süreyya Duru) /Zengin Mutfağı (Başar Sabuncu) / İlk Aşk (Tunca Yönder) / Yağmur Beklerken (Tunca Yönder) /Çılgın Aşıklar (Hulki Saner) / Şaşkın Gelin (Hulki Saner) / Garip Bir Aşk Hikayesi (Sevgi Saygı) / Talaz (Aykut Düz) / Öykülerde Yaşayanlar (Tülay Eratala) /Şövalye Pamuk Prenses ve Hain (Orhan Oğuz) / Deniz Bekliyordu (Sunar Kural Aytuna) / / Harem Suare (Ferzan Özpetek) / Karanlıkta Biri Var (Orhan Oğuz) / /Güle Güle (Zeki Ökten) / Kimsecikler (Orhan Oğuz) / Kara Kentin Çocukları (Orhan Oğuz) / Mualla (Ülkü Erakalın) / Kiralık Kadın (Ülkü Erakalın) / Beyoğlu Rüyası (Orhan Oğuz) / Artık Sevmeyeceğim (Çiğdem Sezgin) / Dansöz (Savaş Ay) / Son Oyun (Orhan Oğuz) Havada Bulut (Tarık Alpagut) / Bekleme Odası (Zeki Demirkubuz) Hepimiz Kardeşiz (Ülkü Erakalın) / Otel İstanbul (Mesut Uçakan) / Kırık Kanat (Aclan Büyüktürkoğlu) / Mazi Yarası (Ersin Pertan) /Hayde Bre (Orhan Oğuz). Çekmeceler (Mehmet Binay-Caner Alper) Eksi-Bir (Orhan Oğuz) /

TİYATRO

Altı Şahıs Yazarını Arıyor / L. Prandello (Devlet Tiyatroları /Buruk Ezgi, (Largo Desolato) /Vaclav Havel (Dostlar Tiyatrosu) / Derin Bir Soluk Al, (Gasping) Ben Elton (Tiyatro Stüdyosu) / Darbukatör Şeytan /Suat Gönülay (Karakedi Kabare) / Üç Kadın Bir Çapkın’ / Neil Simon (Tiyatro Kare) / Herkesin Gözü Önünde /Oliver Hailey (Sadri Alışık Tiyatrosu) / Matmazel Julie / Strindberg.TRT: İstanbul Radyosu / Cahide Sonku Müzikali / Gökhan Eraslan / Tiyatro Keyfi /

TELEVİZYON

Kim Bunlar/Deli Dolu /İşte Onlar (Ali Poyrazoğlu) / Gülşen Abi (Uğur Erkır) /

Sihirli Ceket (Jale Başaran) / Şaşı Felek Çıkmazı (Mahinur Ergun)

Berivan (Orhan Oğuz) / Serseri Aşıklar (Şerif Gören) / Ay Işığı (Yağmur-Durul Taylan) / Kötü Yol (Nisan Akman) / İnadına Yaşamak (Serdar Akar) / Paşa Gönlüm ( Kemal Uzun) / Büyük Sürgün Kafkasya (Mehmet Ada)

Benim Hayatım (Onur Tan)

MÜZİK

Başka Şarkılar 1- 2014 – Başka Şarkılar 2- 2015 / Ütopya Müzik /

Konuşur Gibi 2016 / Ev Yapımı İşler /

Melodik Öyküler 2016 / Ev Yapımı İşler /

ÖDÜLLERİ

‘Kara Kentin Çocukları’ filmi ile; Sadri Alışık En iyi kadın oyuncu ödülü

‘Bekleme Odası’ filmi ile Orhan Murat Arıburnu En iyi yardımcı kadın oyuncu ödülü

‘Çekmeceler’ filmi ile Almanya Nürmberg Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu ödülü

‘Çekmeceler filmi ile Amerika Chelsea Film Festivali En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülü

‘Çekmeceler’ filmi ile Antakya Film Festivali En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülü

Hüzün Süpüren Adlı öykü kitabında yer alan ‘’İçeri Giren’ öyküsü ile Fakir Baykurt Öykü Yarışması’nda birincilik ödülü.

Read more

Efekan Can

1994 doğumlu Efekan Can, Bilecik Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü – Tedarik Zinciri ve Yönetimi Yüksek Lisans’ından mezun oldu. Craft Oyunculuk Atölyesi’nden oyunculuk eğitimi alan Efekan Can, oyunculuk hayatına 2017 yılında Ufak Tefek Cinayetler dizisi ile başladı. Boks, Gitar, Bağlama, Bateri, Piyano, Vokal, Profesyonel Güreş, Söz Yazarlığı gibi yetenekleri olan Efekan Can iyi derecede İngilizce biliyor.

KARİYERİ

2017 – Ufak Tefek Cinayetler dizisi – Star TV

2018 – Tam Kafadan – Youtube Dizisi

2019 – Azize – Kanal D

2020 – Öğretmen – Fox Tv

2020 – Tam Kafadan Karavana – Sinema

2021 – Kırmızı Kamyon / Kahraman Babam

2021 – Kolej Katil Kim (Dijital – Başrol)

Read more

Aslı Orcan Dikinciler

1980 doğumlu Aslı Orcan Dikinciler, Ege Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan mezun oldu. Amerika’da oyunculuk eğitimi alan Dikinciler, oyunculuk hayatına 2006 yılında Kaybolan Yıllar dizisi ile başladı. Dans etmek, şarkı söylemek gibi yetenekleri olan Aslı Orcan Dikinciler İngilizce biliyor.

2006 – KAYBOLAN YILLAR
2012 – KARADAYI
2014 – KURT SEYİD VE ŞURA
2013 – MEDCEZİR
2016 – BANA SEVMEYİ ANLAT
2020 – SADAKATSİZ

Read more

Bora Cengiz

1990 doğumlu Bora Cengiz, Pera Güzel Sanatlar ve Kadir Has Üniversitesi Oyunculuk bölümünden mezun oldu. Bora Cengiz, oyunculuk hayatına 2008 yılında Peri Masalı dizisi ile başladı. İleri Sürüş, At Biniciliği , Gitar, Piyano, Davul, Dans, Vokal, Seslendirme gibi yetenekleri olan Bora Cengiz iyi derecede İngilizce biliyor.

KARİYERİ

Dizi

2008 – Peri Masalı
2010 – Maskeli Balo
2010 – Kavak Yelleri
2011 – Türkan
2013 – Bizim Okul
2014 – Sana Bir Sır Vereceğim

2014 – Yedi Güzel Adam
2015 – Çilek Kokusu
2016 – Bodrum Masalı
2016 – Yüzyıllık Mühür

2018 – Servet
2020 – Tutunamayanlar

Sinema

2009 – Kıskanmak
2013 – Sadece Tek Bir Gün

2014 – Uzun Yol
2017 – Sen Kiminle Dans Ediyorsun?

 

Read more

Pelin Uluksar

1994 doğumlu Pelin Uluksar, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan Eğitimini tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun oldu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve Uluslararası Micheal Chekhov Atölyesi’nden, oyunculuk eğitimi alan Uluksar, oyunculuk hayatına No 309 dizisi ile başladı. Bale, Eskrim, Vokal gibi yetenekleri olan Pelin Uluksar iyi derecede İngilizce biliyor.

Kariyeri

2016 – NO 309 (NERGİS YENİLMEZ)

2018 – BİR DELİ RÜZGAR (MELİS RENGİN)

2019 – VUSLAT (NEHİR DEREN)

2021 – BENİM HAYATIM (AHU)

Read more