Ozan Doğulu

13 Ocak 1972 yılında İstanbul’da doğdu. 1976 yılında konservatuar’ın piyano bölümüne birincilikle girdi. Henüz altı yaşındayken, Spor ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen bir gecede yılın sanatçısı ödülünü aldı.Bu ödül aynı zamanda parlak bir kariyerin habercisiydi. 8 yaşında TRT çocuk korosuna katıldı. 12 yaşında babasının açmış olduğu Yurdaer Doğulu Sanat Merkezi’nde piyano dersleri vermeye başladı.14 yaşında babasından ayrı olarak ilk kez Çetin Çalışır Orkestrası ile Erol Büyükburç’a eşlik etmeye başladı. Aynı yıl Özel Saint Michel Fransız Lisesi’ni kazandı. 1989 yılında Eurovision orkestrasında yer aldı. Konservatuarda flüt ve gitar dersleri aldı. Aranjörlüğe başladığı ilk dönemde Grup Gündoğarken’in “ Ankara’dan Abim Geldi “ albümünü hazırladı ve çeşitli sanatçılara beste vermeye başladı.

1993 yılında kardeşi Kenan Doğulu’nun ilk albümü “Yaparım Bilirsin” i hazırladı. Zülfü Livaneli’den Kayahan’a, Tarkan’dan Sertap Erener’e, Gloria Gaynor’dan Sarah Brightman’a kadar birçok sanatçı ile sahne ve albüm çalışması yaptı. Türkiye’nin önemli sanatçılarından Sezen Aksu’nun orkestra şefliğini uzun süre yürüten Ozan Doğulu, bugüne kadar 2000’e yakın şarkıya, çok sayıda reklam ve film müziğine imzasını attı.
Ozan Doğulu çalışmalarına prodüktör, besteci, aranjör, piyanist ve DJ olarak devam etmektedir.
2010 Haziran ayında uzun zamandır özenle üzerinde çalıştığı dans albümü 130 bpm’i piyasaya çıkaran Ozan Doğulu, aylarca müzik ve satış listelerinin zirvesinde yer aldı. Ozan Doğulu, Dj – prodüktörlük kavramını Türkiye’de zirveye taşıyan isimlerin başında geliyor.